Centrum handlowe Alchemia ma się składać z dwóch części: śródmiejskiej i staromiejskiej. Pierwsza to okolice ulic Świętoduskiej i Lubartowskiej. Ma tam powstać parking na ponad tysiąc samochodów. W drugiej części, pomiędzy ulicami: Szambelańską, Bramową i Olejną, zaplanowano galerię handlową. Oba elementu kompleksu ma połączyć przejście podziemne. Kłopot w tym, że kamienica pod którą zaplanowano przejście ma bardzo skomplikowana sytuację prawną. Magistrat jest tylko w części właścicielem obiektu. Nie udało się odszukać prawomocnego spadkobiercy.

Aby można było ropocząć jakiekolwiek prace zwiazane z inwestycją, spółka Arkady musi albo wykupić udziały miasta w budynku albo zamienić go na inną swoją nieruchomość. Obie strony deklarują chęć rozwiązania tej sprawy. Odbyły się już spotaknia przedstawicieli firmy z władzami Lublina. Planowane są kolejne spotkania.

Alchemia będzie liczyć 14 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Obiekt będzie miał sześć kondygnacji, w tym trzy podziemne. Dwa piętra galerii zostaną przeznaczone dla sklepów i punktów usługowych, na jednym poziomie znajdzie się food court. Komercjalizacją zajmie się DTZ.

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 280 osób reprezentujących 143 firmy.

Zapraszamy do udziału !