Informacje o przyspieszeniu procesu budowy centrum handlowego podała gazeta Dziennik Łódzki. Właściciel działki – firma Metalurgia Nieruchomości podpisała umowę, zgodnie z którą obecny dzierżawca – Metalurgia SA opuści teren przeznaczony pod budowę galerii. Plany są na tyle zaawansowane, że powstała już spółka Galeria Radomsko. Stanisław Tarkowski, prezes Metalurgii Nieruchomości, powiedział gazecie: – Mamy już podpisane wstępne umowy z inwestorem, zainteresowanym naszymi terenami. Trwają także rozmowy z potencjalnymi najemcami.

Galeria ma stanąć w okolicy ulic Kościuszki i Narutowicza. Będzie miała 20 tys. mkw. powierzchni. W pobliżu, w jednej z hal, planowane jest powstanie hipermarketu. Przewidywane jest także miejsce na obiekt sportowy. Teraz plany budowy obiektów wielkopowierzchniowych musi zatwierdzić rada miejska.
Galeria będzie jednokondygnacyjnym zespołem budynków, w których znajdą się lokale spożywcze, usługowe i gastronomiczne. Mają także zostać wybudowane parkingi dla klientów.

Firma Metalurgia Nieruchomości sp. z o.o. dysponuje terenami obejmującymi łącznie ponad 11 ha zlokalizowanymi w samym centrum Radomska, w kwartale pomiędzy ulicami Narutowicza, Kościuszki i Reymonta. Obecnie teren, budynki i budowle są wykorzystywane do działalności przemysłowo produkcyjno składowej znanego producenta drutu i gwoździ Metalurgii SA w Radomsku, oraz innych dzierżawców prowadzących działalność wytwórczą, usługową i handlową.

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 280 osób reprezentujących 143 firmy.

Zapraszamy do udziału !