Serwis Nowiny24 poinformował, że wczoraj w tej sprawie odbyło się spotkanie Rady Miasta Rzeszowa z przedstawicielem spółki – Jarosławem Więckowskim.

Firma jest gotowa złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Do tego potrzebne jest tylko uzyskanie zgody w sprawie zamiany działek. Francuzom zależy na 2 ha terenu, który przebiega przez środek ich 30 ha działki. W zamian inwestor miałby oddać miastu 4 ha na obrzeżach. Mayland Real Estate zależy na porozumieniu z władzami miasta, by uniknąć rozpisania przetargu na sporną działkę. To mogłoby zablokować na jakiś czas rozwój inwestycji i oznaczałoby straty finansowe.
 
W ubiegłym roku radni miejscy przegłosowali w jednogłośnie projekt uchwały o zamianie gruntów z francuskim deweloperem. Wczoraj jednak zmienili zdanie w tej sprawie, a prezydent Rzeszowa – Tadeusz Ferenc zapowiedział rozpisanie przetargu na sporne grunty. Inwestor nie wyklucza oddania sprawy do sądu. – Zamianę mieliśmy obiecaną, na tej podstawie wydaliśmy na przygotowania do budowy już ok. 30 mln euro. Mamy podpisane umowy przedwstępne z najemcami. Zmiana stanowiska przez miasto to dla nas potężne straty finansowe – powiedział dziennikarzom Nowin 24 Jarosław Więckowski.

Bella Dolina miałaby stanąć na rzeszowskim osiedlu Staromieście. Kompleks ma mieć blisko 100 tys. m kw. powierzchni sprzedaży. W jego skład ma wejść m.in. duży hipermarket spożywczy. Wartość budowy szacuje się na ok. 400 mln zł.

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 280 osób reprezentujących 143 firmy.

Zapraszamy do udziału !