– Intencją zarządów jest wprowadzenie akcji Rabat Pomorze do notowań na rynku New Connect na przełomie I i II kwartału 2011 roku. Upublicznienie pozwoli rynkowi poznać lepiej naszą spółkę, która biznesowo rozwija się bardzo dobrze i jednocześnie podzielić formalnie biznesy Grupy Bomi – detal w Bomi SA oraz franczyzę i dystrybucję w Rabacie. Docelowo chcielibyśmy wprowadzić akcje Rabatu na główny rynek GPW, ale na razie nie mamy założonego terminu – mówi Remigiusz Czernecki, prezes zarządu Rabat Pomorze.

– Wejście na giełdę pozwoli uzyskać rynkową wycenę Grupy Kapitałowej Bomi, która naszym zdaniem powinna być znacznie wyższa niż obecnie odzwierciedlona w cenie akcji Bomi SA – dodaje Marek Romanowski, prezes Bomi. – Co nie mniej istotne status spółki publicznej i uzyskana wycena rynkowa pozwoli dokonywać transakcji akwizycyjnych z wykorzystaniem akcji Rabatu, a nie mocno niedowartościowanych naszym zdaniem akcji Bomi – podkreśla.

W celu wprowadzenia Rabatu Pomorze SA na New Connect, spółka podwyższy kapitał.
– Szacujemy, że oferta obejmie między 5 a 10 proc. kapitału. Nie planujemy sprzedaży akcji obecnie posiadanych przez Bomi, a po wprowadzeniu do notowań, akcje należące do spółki objęte zostaną lock-upem – mówi Marek Romanowski, prezes zarządu Bomi, która obecnie posiada 94,84 proc. akcji Rabat Pomorze.

Rabat Pomorze jest jednym z dystrybutorów produktów branży FMCG w Polsce. Spółka posiada pięć centrów dystrybucyjnych (Pruszcz Gdański, Łódź, Wrocław, Czeladź, Kraków) oraz dwa magazyny typu cross dock (Olsztyn, Nowy Sącz). Łączna powierzchnia magazynowa w posiadaniu spółki wynosi obecnie 31500 mkw.

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 315 osób reprezentujących 157 firm.

Zapraszamy do udziału !