Projekt parku handlowego jest na razie na etapie planowania. Powstał, konieczny dla dalszego rozwoju inwestycji, plan zagospodarowania przestrzennego Opola. Również gmina Turawa stara się zmienić obowiązujące projekty. Nieruchomości pod budowę centrum należą do prywatnych właścicieli, dlatego miasta nie rozpiszą na nie przetargu. Jeżeli Ikea zdecydowałaby się na budowę centrum handlowego, mogłoby ono powstać najwcześniej za trzy lata.

Plany przewidują, że park handlowy Ikea sąsiadowałby bezpośrednio z centrum Turawa Park. Na razie jednak żadne decyzje nie zostały podjęte.

IKEA w Polsce posiada obecnie osiem sklepów, które rocznie odwiedzane są przez około 16 milionów klientów. Ponadto poprzez firmę Inter IKEA Centre Polska spółka zbudowała i zarządza siedmioma parkami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego posiada regionalne Centrum Dystrybucji, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. Biuro zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej dostarczając meble i artykuły wyposażenia wnętrz do sieci IKEA na całym świecie.

Nazwa marki IKEA to skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, z której pochodzi założyciel firmy – Ingvar Kamprad (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 315 osób reprezentujących 157 firm.

Zapraszamy do udziału !