Na drugim piętrze centrum handlowego Focus Mall Rybnik, w dniach 1-28 lutego br., zostanie zaprezentowana wystawa fotograficzna opowiadająca o projekcie aktywizacji zawodowej młodzieży z upośledzeniem intelektualnym. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie „Razem” z Rybnika w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Oligos” i Fundacją Ekologiczną „Ekoterm Silesia” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Program jest skierowany do osób niepełnosprawnych intelektualnie, w tym z zaburzeniami psychicznymi w wieku 17-24 lat. Są to osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Aby temu zapobiec uczestnicy projektu biorą udział w warsztatach umiejętności: technicznych (stolarka, ceramika), biurowo-poligraficznych (druk, komputer, fotografia), usługowo-artystycznych (bukieciarstwo, florystyka, aranżacja wystaw sklepowych), z zakresu prowadzenia gospodarstwa domowego, pozwalających poruszać się na rynku pracy.

Uczestnicy projektu zostają także przygotowani do samodzielnego i odpowiedzialnego wykonywania pracy. Biorą bowiem udział w praktykach zawodowych, w trakcie których mają możliwość sprawdzić nowo nabyte umiejętności w praktycznych sytuacjach zawodowych.

Galeria rozrywkowo – handlowa Focus Mall to obiekt w centrum Rybnika. Zbudowana na miejscu starego browaru galeria, którą otwarto 5 września 2007 roku, to niemal 80 sklepów, punktów usługowych i restauracji, oraz 7-salowe Multikino, zlokalizowane na drugim piętrze galerii.

Focus Mall jest inwestycją Parkridge CE Retail, która zajmuje się planowaniem i budową śródmiejskich centrów rozrywkowo-handlowych pod marką Focus Park. Rybnicka galeria jest pierwszym tego typu obiektem – w roku 2008 otwarte zostały galerie Focus Mall w Bydgoszczy i Zielonej Górze, w 2009 w Piotrkowie Trybunalskim. Kolejne projekty dotyczą m.in. Gliwic, Jeleniej Góry i Piły.

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 315 osób reprezentujących 157 firm.

Zapraszamy do udziału !