„Dzieciaki na księżycu” to spektakularny projekt dydaktyczny prezentowany w wielu krajach świata, m.in. w Portugalii, Grecji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech oraz w Brazylii. W Polsce wystawa prezentowana była w zeszłym roku w Bydgoszczy i Szczecinie. W każdym z wymienionych miejsc odniosła olbrzymi sukces. W CH Korona wystawa potrwa od 7 do 27 lutego br.

Wystawa „Dzieciaki na księżycu” to zabawa połączona z nauką podstawowych informacji na temat kosmosu. Młodzi astronauci, ubrani w kosmiczne kombinezony i kaski, odbywają podróż w przestrzeni kosmicznej, doznając wrażeń bliskich prawdziwym astronautom. Oprowadzani przez specjalnie przeszkolony personel, poznają historię podboju kosmosu od czasów programu Apollo po dzień obecny. Wystawa prezentuje między innymi dwa interaktywne moduły – ziemski i księżycowy.

Ponadto mali odkrywcy kosmosu zobaczą 14 replik wahadłowców kosmicznych i pojazdów księżycowych używanych przez NASA i ESA , 4,5 metrową replikę teleskopu kosmicznego, czy też replikę prawdziwego stroju kosmonauty używanego podczas lądowania człowieka na księżycu. Wystawa zawiera także wiele zdjęć i materiałów multimedialnych przedstawiających kulę ziemską i astronautów w kosmosie – część zdjęć opatrzonych jest autografami.

Plan podróży kończy się wręczeniem pamiątkowych dyplomów. Każde dziecko może także zrobić sobie zdjęcie w stroju kosmonauty na tle krajobrazu księżycowego. Obok wystawy zorganizowany zostanie także bezpłatny mini plac zabaw, z podłogą pokrytą obrazami z kosmosu, gdzie znajdą się przybory plastyczne niezbędne do wykonania rysunków obrazujących przeżycia z właśnie zakończonej podróży w kosmos.

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 315 osób reprezentujących 157 firm.

Zapraszamy do udziału !