Urząd Miejski w Kołobrzegu dysponuje dwiema działkami przy ulicy Mazowieckiej. Pierwsza z nich ma powierzchnię 2,68 ha, a druga 3,43 ha. Władze miasta chcą sprzedać obie nieruchomości jednemu inwestorowi. Oznacza to, że do kupienia będzie ponad 6 ha gruntów.

Obowiązujący obecnie plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje dla tych nieruchomości przeznaczenie pod handel do 400 mkw. oraz pod usługi z wyłączeniem stacji paliw. – By mogła w tym miejscu powstać galeria handlowa potrzebne są zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Dotyczy to zapisu o dopuszczalnej powierzchni handlu, która dla centrum handlowego wynosi powyżej 2 tys. mkw. – powiedziała portalowi Retailnet.pl Ewa Pyjek, inspektor ds. sprzedaży i promocji nieruchomości w Urzędzie Miejskim w Kołobrzegu.

Nie ma jeszcze informacji na temat przetargu. – Jeżeli Rada Miasta podejmie taką uchwałę to działki zostaną wystawione na sprzedaż – dodaje Ewa Pyjek. Wszystkie szczegóły dotyczące, m.in. ceny, zostaną podane wraz z informacja o przetargu.

Władze Kołobrzegu liczą, że na terenie po byłym poligonie wojskowym mogłaby powstać wielka inwestycja handlowa. Galeria byłaby pierwszym tego typu obiektem w mieście. Najbliższe centra handlowe znajdują się bowiem w Koszalinie i Szczecinie. 
 

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 315 osób reprezentujących 157 firm.

Zapraszamy do udziału !