Krzysztof Borowski, Analityk Rynku Nieruchomości, ING Bank Hipoteczny

To absolutny rekord w historii tego spotkania. W poprzedniej edycji, która odbyła się we wrześniu 2010 r., udział wzięło 305 osób. – Rosnąca z roku na rok liczba uczestników Shopping Center Forum & Awards, potwierdza że to największe i najważniejsze spotkanie deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych oraz najemców centrów handlowych w naszym kraju. Ten sukces to owoc wielu miesięcy ciężkiej pracy zespołu zaangażowanego w przygotowanie konferencji – powiedział Robert Posytek, redaktor naczelny Shopping Center Poland i portalu Retailnet.pl.

Wyjątkowość konferencji opiera się nie tylko na tak licznym udziale osób, które maja decydujący wpływ na kształt rynku. Prestiż Shopping Center Forum & Awards wynika przede wszystkim z poziomu debaty. Podczas rozpoczętej właśnie edycji uwaga uczestników skoncentrowana będzie na dwóch obszarach: finansowaniu nowych inwestycji i marketingu centrów handlowych. Wśród prelegentów i panelistów są przedstawiciele wiodących firm analitycznych i komercjalizujących ale także osoby zarządzające centrami i sieciami handlowymi. Obecni będą m.in. przedstawiciele: DTZ, PKO BP, Rank Progress, Gemini Holding, Stokrotka, BOIG, ECC Property Management, Douglas Polska, Caelum Development, YES czy AEW Europe.

Tradycyjnie już przyznane zostaną nagrody Shopping Center Awards. Najlepsze projekty wyłoni niezależne Jury, w którego skład wchodzą analitycy reprezentujący: Jones Lang LaSalle, CB Richard Ellis, DTZ Polska, Cushman & Wakefield, Colliers International, King Sturge, BOIG.

Po raz pierwszy wręczone będą również nagrody Forum Najemców. Otrzymają je zarządcy centrów handlowych, których projekty znalazły się w pierwszej „dziesiątce” rankingu stworzonego w oparciu o badanie przeprowadzone przez Pentor Reaserch International.

13. edycja konferencji Shopping Center Forum & Trade Fair odbędzie się w dniach 8-9 września 2011 roku.