Najemcy będą mogli odebrać swoje lokale na początku kwietnia. Dla klientów centrum będzie dostępne od maja br.

– Potencjalnymi najemcami galerii są firmy z branży dekoratorskiej oraz aranżacji wnętrz. W przypadku powierzchni biurowych jest tu dowolność branż – powiedziała portalowi Retailnet.pl Magdalena Ossowska, przedstawicielka spółki Euroinwest CDI, odpowiedzialnej za komercjalizację obiektu. Inwestor nie zdradza na razie szczegółów dotyczących ilości podpisanych umów najmu.

Arkada Galeria Wnętrz – to obiekt, który powstaje w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 40. Będzie to pierwsze kompleksowe i wyspecjalizowane w zakresie wykończenia i wyposażenia wnętrz centrum w mieście. Galeria Arkada pełnić będzie funkcję handlowo-usługowo-biurową. Zgodnie z projektem dwie najwyższe spośród 5-ciu kondygnacji zostaną przeznaczone na wysokiej klasy powierzchnie biurowe. Centrum będzie miało około 12 tys. mkw. powierzchni całkowitej. Dla zmotoryzowanych klientów przygotowane zostaną dwa parkingi z 240 miejscami.

Inwestorem projektu jest firma CEL-ART Sp. z o.o., a inwestorem zastępczym – spółka Euroinwest CDI. Będzie to już drugi taki obiekt w Polsce. Pierwszy został wybudowany i uruchomiony w październiku 2008 roku, a zlokalizowany jest w Poznaniu przy ul. Obornickiej 229.

Euroinwest CDI Sp. z o.o. pełni funkcję inwestora zastępczego oraz nadzoruje budowę obiektu. Dodatkowo CDI uzyskało od inwestora pełnomocnictwo do wykonywania w imieniu spółki CEL-ART. wszystkich czynności związanych z prowadzeniem negocjacji, których przedmiotem jest zawarcie umów najmu na lokale użytkowe w budowanym obiekcie Arkada Galeria Wnętrz w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 40.