Działalność firmy na Allegro polega na oferowaniu produktów, które zwycięzca licytacji odbiera w tradycyjnym hipermarkecie.

Firma Carrefour Polska istnieje od 1997 roku i w ciągu 10 lat działalności rozwinęła sieć 130 sklepów – posiada 47 hipermarketów oraz 83 supermarkety, a także 24 stacje paliw. Obecnie firma Carrefour Polska zatrudnia blisko 18 tys. osób. Dzięki ścisłej współpracy z ponad 2,1 tys. polskimi dostawcami, w ofercie Carrefour znajduje się aż 95 proc. produktów pochodzenia krajowego. Grupa Carrefour jest jednym z największych inwestorów francuskich na naszym rynku – od 1997 roku dokonano inwestycji na poziomie 4,6 mld zł.

Allegro jest pionierem aukcji internetowych w Polsce. Firma rozpoczęła przeprowadzanie aukcji on-line w grudniu 1999 roku z nadzieją, że ta forma zawierania transakcji ma wielkie szanse na popularność i zainteresowanie. Twórcą i pomysłodawcą serwisu jest Arjan Bakker, który wspólnie z programistą Tomkiem Dudziakiem stworzyli i rozwinęli własną koncepcję bezpiecznego handlu w polskim internecie. W 2000 roku zespół Allegro liczył zaledwie 8 osób. Dziś zespół stanowi grupa niemal 300 osób, wyspecjalizowanych w różnych aspektach handlu w internecie od bezpieczeństwa przez marketing i programowanie na obsłudze klienta kończąc.