– Pozyskanie finansowania jest ważnym etapem w całościowej realizacji inwestycji, zapewni jej odpowiednie tempo. Zawarta umowa jest dowodem na zaufanie Banku dla danych przedstawionych w biznesplanie inwestycji – podkreśla Andrzej Rosiński, prezes zarządu Korczowa Dolina sp. z o.o.

Pierwsza transza kredytu została już uruchomiona, a kolejne będą wypłacane zgodnie z przyjętym harmonogramem finansowania. Dotychczas inwestycja Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina była realizowana ze środków własnych inwestora. Całkowita wartość inwestycji, której otwarcie w pierwszej fazie planowane jest wiosną 2011 roku, wynosi 150 mln zł.

16 listopada 2010 roku, wraz z wmurowaniem kamienia węgielnego pod inwestycję, rozpoczęła się budowa Hali Kijowskiej w ramach inwestycji Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina, największego centrum dystrybucyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej. W przestronnym kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 tys. mkw. powstaną trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka, z parkingiem na ponad 2,2 tys. miejsc postojowych dla samochodów osobowych, ciężarowych i autokarów. Wśród najemców znajdą się krajowe i zagraniczne firmy z branży odzieżowej, spożywczej, drogeryjnej, RTV/AGD, budowlanej, meblowej, motoryzacyjnej oraz innych. W bezpośredniej strefie zasięgu Centrum Dystrybucji mieszka ponad dwa miliony klientów, łącznie z mieszkańcami oddalonego o 80 kilometrów 800-tysięcznego Lwowa. 
 

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 315 osób reprezentujących 157 firm.

Zapraszamy do udziału !