W wyniku połączenia ma powstać spółka o jednej z najwyższych kapitalizacji w sektorze IT, zdolna do wykorzystania uzupełniających się rynków i produktów. W perspektywie długookresowej spółka planuje wzrost udziału w dotychczasowych rynkach, wykorzystanie połączonych zasobów do rozbudowy oferty usług i produktów. Połączenie ma też umożliwić redukcję kosztów działalności, reorganizację i dalszy rozwój grupy kapitałowej. Spodziewany jest też wzrost wartości spółki dla akcjonariuszy.

Akcje Compu zostaną przydzielone akcjonariuszom Novitusu w oparciu o parytet wymiany, który zostanie ustalony na podstawie sześciomiesięcznej średniej ceny akcji obu firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Novitus SA jest producentem i dostawcą rozwiązań systemowych wspomagających pracę handlu i usług. W ofercie firmy są m.in.: czytniki kodów kreskowych, terminale POS, terminale danych wag elektronicznych, urządzenia metryczne oraz oprogramowania czy zintegrowane systemy wspomagania sprzedaży.

Comp to notowana na warszawskiej giełdzie spółka usługowa oferująca kompleksowe rozwiązania teleinformatyczne dla biznesu. Jest też jednym z nielicznych na świecie producentów urządzeń kryptograficznych i dostawcą rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa sieciowego. Spółka zatrudnia ponad 600 osób i ma autoryzacje kilkudzesięciu uznanych międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, w tym firm Brother, Epson, IBM, Lexmark czy Microsoft.

 

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 315 osób reprezentujących 157 firm.

Zapraszamy do udziału !