Informację o zaawansowaniu prac nad prospektem emisyjnym przekazał niedawno zarząd firmy. – Na 9 lutego br. zwołaliśmy NWZA, które zadecyduje o przejściu na międzynarodowe standardy rachunkowości. Do tego czasu zakończymy już większą część prac nad prospektem, dlatego też samo złożenie prospektu nie powinno nastąpić później niż do końca I kwartału. Przy przejściu na rynek główny nie planujemy nowej emisji akcji. Główni akcjonariusze nie chcą rozwadniać posiadanych udziałów. Ponadto, ewentualne nowe emisje akcji będziemy brać pod uwagę jedynie, gdy pojawi się cel inwestycyjny istotny dla dalszego rozwoju spółki – mówi Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG.

Grupa kapitałowa LUG SA zanotowała w III kwartale 2010 r. 20,5 mln zł przychodów ze sprzedaży i 508 tys. zł zysku netto, w porównaniu do odpowiednio 14,5 mln zł przychodów i 1 mln zł straty netto w analogicznym okresie 2009 roku. Narastająco po dziewięciu miesiącach 2010 roku Grupa LUG SA miała 55,5 mln zł przychodów, tj. o 26 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku. Zysk netto wyniósł 639 tys. zł w porównaniu do 2,6 mln straty w 2009 roku.

LUG SA to spółka holdingowa Grupy Kapitałowej LUG SA – dostawcy kompleksowych rozwiązań świetlnych, jednego z największych producentów opraw oświetleniowych w Polsce. Spółka sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Posiadająca 20 lat doświadczenia firma z siedzibą w Zielonej Górze, od 2008 roku funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa. Ostatnie realizacje w centrach handlowych spółki to m.in. oświetlenie w centrum handlowym Solaris w Tallinie, galerii Cuprum Arena w Lubinie oraz gdańskiej Galerii Przymorze. Ponadto spółka wykonała iluminacje świetlne w sieci sklepów McArthur.

 

R E K L A M A 

XII SHOPPING CENTER FORUM & AWARDS 2011

3 lutego 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Ostatnia, wrześniowa edycja zgromadziła rekordową liczbę 305 uczestników oraz wielu prestiżowych sponsorów i wystawców.

Swój udział zgłosiło już ponad 315 osób reprezentujących 157 firm.

Zapraszamy do udziału !