Galeria zlokalizowany jest w Legionowie pomiędzy ulicami Zegrzyńską i Wąską oraz linią kolejową – przy drodze wylotowej z Warszawy na Pułtusk i Ostrołękę, na wysokości wiaduktu, w pobliżu dworca kolejowego Legionowo.

Galeria Legionowo będzie centrum handlowym o powierzchni całkowitej przekraczającej 57 tys. mkw. i o powierzchni najmu ok. 43 tys. mkw. W obiekcie oprócz Tesco oraz Castoramy znajdzie się sklep wielkopowierzchniowy z branży RTV / AGD, kino, galeria handlowa z około 140 sklepami oraz parking na ponad tysiąc miejsc.

Za koncept architektoniczny odpowiada pracownia BroadwayMalyan. Inwestorem Galerii jest Irlandzka Grupa Inwestycyjna Legionowo, która planuje ukończenie projektu w II połowie 2013 roku.

Za komercjalizację obiektu odpowiada – międzynarodową firmą doradczą z zakresu nieruchomości, zatrudniającą na całym świecie ponad 10 tys. osób w biurach zlokalizowanych w 150 miastach w 45 krajach. Firma działa na rzecz międzynarodowych firm, instytucji finansowych, deweloperów, inwestorów oraz rządów. Korzenie przedsiębiorstwa sięgają 1784 roku, kiedy została utworzona w Wielkiej Brytanii spółka, która wraz z przemianami własnościowo-prawnymi i systematycznym zwiększaniem skali działania przekształciła się w firmę DTZ.