Ideą nagrody specjalnej tegorocznego konkursu była, dostrzegana przez organizatorów konferencji Shopping Center Forum & Awards 2011, potrzeba zwrócenia uwagi na pozabiznesowe inicjatywy społeczne. A taką bez wątpienia jest projekt ośrodka wychowawczego dla młodzieży "Siemacha", jaki powstał przy galerii Gemini Park Tarnów.

– Wszyscy jesteśmy przedstawicielami coraz bardziej zamożnego społeczeństwa, ale niewiele osób pamięta, że aby społeczeństwo mogło nadal się rozwijać, należy inwestować w dzieci. Najczęściej wyrażamy przekonanie, że to państwo, gminy czy samorządy przejmują opiekę nad młodymi. My postanowiliśmy zrobić to sami – zaznaczył Rafał Sonik, prezes zarządu Gemini Holding.

Dodał, że pierwszy zamysł zakładał stworzenie znacznie mniejszego obiektu. Do powiększenia go, inwestorów skłoniło wyjątkowo duże zainteresowanie ze strony młodzieży. Na zajęcia w ośrodku zapisało się aż 1300 młodych osób.

Gemini Park Tarnów to nie tylko markowe sklepy, lecz także filozofia działania, polegająca na wychodzeniu naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności i oznaczająca wspieranie akcji charytatywnych, kulturalnych i sportowych.

Przykładem prowadzenia społecznie odpowiedzialnego biznesu jest wybudowanie w ramach inwestycji dla Stowarzyszenia "Siemacha", placówki wychowawczo-edukacyjnej, zlokalizowanej tuż obok Gemini Park. Dzieci, często znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, mogą tutaj liczyć na wsparcie – odrabiają lekcje pod okiem nauczycieli, mogą zjeść darmowy obiad, spędzać czas w profesjonalnie wyposażonych pracowniach i brać udział w zajęciach fitness i siłowni.

Gemini Park Tarnów to największe centrum handlowe w Tarnowie i regionie. Na ponad 41 tys. mkw. powierzchni znajduje się miejsce na blisko sto sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Są tu również marki, dotąd nieobecne w Tarnowie, m.in.: Tesco, Castorama, Media Markt, C&A, Jysk, KFC, Martes Sport, KappAhl, Home & You, Solar, Calzedonia, Intimissimi, Smyk. Klienci galerii mają również dostęp salonów: Empik, Douglas, Reserved, Apart, Swiss, 5-10-15.

Gemini Park Tarnów charakteryzuje się korzystnąlokalizacją i dogodnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi. Jest tu parking na ponad tysiąc samochodów, na terenie centrum znajduje się przystanek autobusowy komunikacji miejskiej. Centrum handlowe zlokalizowane jest w otoczeniu gęsto zaludnionych osiedli. Obiekt znajduje się tuż obok obwodnicy prowadzącej na wschód do Rzeszowa, a na północ do Kielc, gdzie aktualnie budowany jest węzeł komunikacyjny z autostrady.