– Sprawdziło się powiedzenie, że wiara przenosi góry. Wierzyliśmy w ten projekt cały czas, mimo, że inni uprzedzali, że otwieranie galerii w 2010 roku będzie owiane ryzykiem niepowodzenia. Podjęliśmy je i teraz odczuwamy dumę. Liczymy, że nasza praca będzie doceniona nie tylko przez ekspertów rynku, ale i klientów – mówił odbierając statuetkę Bogdan Sumiński, pełnomocnik zarządu firmy Lewandpol, inwestora galerii. Towarzyszył mu, nie kryjący zadowolenia, Andrzej Lewandowski, prezes zarządu spółki. Statuetkę wręczyła Ewa Derlatka-Chilewicz z DTZ oraz Patrycja Dzikowska z Jones Lang LaSalle.

Galeria handlowa Mazovia to największe w Płocku centrum handlowo-usługowe. Obiekt został otwarty w kwietniu 2010 roku. Trzypoziomowy budynek mieści ponad 110 sklepów, wśród których są jedyne w regionie: Media Markt, Zara, H&M, Cubus, Stradivarius, Mango, Promod, KFC, Pompo, a także: supermarket Piotr i Paweł, Empik, Sephora, Reserved, Top Secret&Friends, Carry, Delta Sport, Deichmann, Rossmann, Vobis, Apart czy Vision Express.

Na ostatnim poziomie galerii znajduje się klub fitness – Pure Health&Fitness oraz salon Beauty & Spa. Galeria posiada również pięciowymiarowe Kino 5D Extreme.

Mazovia odznacza się ciekawym projektem architektonicznym, dużą dbałością o materiały wykończeniowe oraz ciepłą kolorystyką wnętrz sprzyjającą zakupom. Charakterystycznymi elementami Mazovii są m.in. przeszklona kopuła dachu, podświetlana fontanna oraz jeden z największych na rynku ekranów LED-owych.

Przez cały rok na terenie Mazovii organizowane są koncerty, wystawy, spotkania i promocje kulturalne. Mazovia bardzo chętnie włącza się w życie społeczności lokalnej poprzez różnorodne akcje charytatywne.

Inwestorem centrum jest Lewandpol, za projekt komercyjny i wynajem odpowiadała firma Mallson Polska przy współpracy z Cushman & Wakefield. Zarządcą obiektu jest firma King Sturge, która jest również odpowiedzialna za rekomercjalizację powierzchni.