Jak zaznaczyła Eliza Panek to nie koniec rynkowych nowości w drogeriach Rossmann. Sieć chce powiększać swój asortyment o kolejne towary. Obecnie firma posiada w ofercie 10,5 tys. produktów.
W około 100 placówkach Rossmann wprowadzi do sprzedaży suszone owoce, brązowy cukier, makarony oraz pasty do makaronów firmy enerBIO.

EnerBIO to wyłącznie żywność wyprodukowana zgodnie z unijnym rozporządzeniem o ekologicznych uprawach. Poza tym wszystkie produkty zostały opatrzone znakiem zdrowej żywności BIO.
Przy wytwarzaniu produktów enerBIO świadomie rezygnuje się z użycia substancji wzbogacających, ze stosowania chemicznych i syntetycznych środków ochrony roślin, jak również z nawozów azotowych i oczywiście z modyfi kacji genetycznej. Zastępuje się je nawozami naturalnymi. Gospodarstwa znajdują się na obszarach niezniszczonych działalnością człowieka i wszystkie posiadają certyfikaty potwierdzające ekologiczne metody upraw.

Rossmann Polska należy do grupy kapitałowo – zakupowej tworzonej przez Rossmann GmbH i A.S.Watson. 7800 drogerii wchodzących w skład grupy funkcjonuje w 55 krajach, zatrudnia 98 tysięcy pracowników, osiąga obroty netto ponad 12 miliardów Euro. Do grupy należą tak znane sieci sklepów jak: Rossmann, Kruidvat, A.S.Watson, Superdrug, Savers, Trekpleister, ICI Paris.