Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale pewne jest, że Krakowski Kredens zostanie przekształcony w spółkę akcyjną. W dalszej kolejności zarząd rozważa wprowadzenie firmy na NewConnect bądź główny rynek. Decyzja o wydzieleniu Krakowskie Kredensu jest powodowana chęcią właściwej oceny wartości Almy. – Uważamy, że akcje Almy Market są niedoszacowane. Gdybyśmy osobno wycenili Krakowski Kredens, to łatwiej byłoby przybliżyć się do wyceny całej Almy – dodał w rozmowie z PAP Jerzy Mazgaj.

Krakowski Kredens spółka z o.o. rozpoczęła działalność 15 maja 2007 roku. W ramach prowadzonej działalności tworzy produkty spożywcze Premium pod nazwą Krakowski Kredens oraz rozwija własną sieć sprzedaży. 100 proc. udziałów w spółce posiada Alma Market SA. Produkty Krakowskiego Kredensu znajdują się w ofercie każdego sklepu Alma Delikatesy oraz w ofercie sklepu internetowego prowadzonego przez Alma Market.

Alma to sieć delikatesów i supermarketów należących do krakowskiej firmy Alma Market SA. W obecnie Alma posiada 28 sklepów o średniej powierzchni 1500 mkw. Placówki mieszczą się w Krakowie, Warszawie, Nowym Targu, Tarnowie, Piasecznie, Pruszkowie, Poznaniu, Wrocławiu, Rybniku, Gdyni, Katowicach, Bydgoszczy, Sopocie, Łodzi, Zielonej Górze, Opolu, Rzeszowie, Lubinie, Lublinie i Częstochowie.