Wraz z początkiem przyszłego miesiąca w Częstochowie rozpocznie działalność nowa restauracja samoobsługowa Multifood STP. Co ciekawe, wg założenia sieci, każdy klient indywidualnie dobiera i zestawia poszczególne elementy swojego posiłku, a w lokalu obowiązuje jedna cena za kilogram.

Lokal w Galerii Jurajskiej ma 130,44 mkw. Mieści się na pierwszym poziomie obiektu, pomiędzy McDonalds a Subway. W transakcji wynajmu uczestniczyła firma Jones Lang Lasalle.

Multifood STP to pierwsza w Polsce sieć restauracji sprzedająca jedzenie w systemie samoobsługowym, na wagę.

Jak podawaliśmy już wcześniej sieć Multifood STP do końca 2011 roku chce otworzyć dziesięć lokali franczyzowych i dwa własne. Planowane są otwarcia restauracji m.in. w centrum handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Sieć powiększy się również o lokalizacje w Millenium Hall w Rzeszowie, Galerii Jantar w Słupsku, Porcie Lotniczym we Wrocławiu, Sky Tower we Wrocławiu, nowej galerii w Tychach oraz w centrach handlowych w Warszawie i Krakowie.

Multifood STP działa również w systemie franczyzowym. Aby otworzyć własną restaurację Multifood STP franczyzobiorca musi zainwestować 400-800 tysięcy złotych w urządzenie lokalu. Wstępna opłata franczyzowa wynosi 40 tys. zł. Multifood zatwierdza każdą lokalizację, następnie wykonuje projekt architektoniczny, projekt aranżacyjny i technologiczny dla lokalu. Zapewnia również szkolenie biorcy i jego pracowników.