Joanna Polus, dyrektor wydawnicza, Pola Design

– Rozmawiamy z trzema operatorami sieci supermarketów, które zainteresowane są wejściem do galerii. Niestety nie mogę zdradzić ich nazw. Mamy podpisany list intencyjny na market branży RTV/AGD. Zaawansowane negocjacje trwają m.in. z LPP SA, Empik Media & Fashion oraz Alshayą – zdradza Tomasz Lisiecki, dyrektor zarządzający TriGranit. – W tym miesiącu zaczniemy podpisywać umowy najmu. Rozmawiamy z kilkoma najemcami anchorowymi nieobecnymi do tej pory na polskim rynku jak Toys’r’us oraz American Eagle – dodaje Lisiecki.

Według zapowiedzi dyrektora Lisieckiego, prace nad pierwszym etapem inwestycji rozpoczną się w maju tego roku. Oddanie terminala dworcowego wraz z niewielką galerią handlową nastąpi jeszcze przed Euro 2012. Cały kompleks z centrum handlowym o powierzchni najmu wynoszącej ok. 60 tys. mkw., parkingiem dla klientów galerii na 950 aut oraz dworcem autobusowym i parkingiem “parkuj i jedź” na 1,5 tys. samochodów ruszy w drugiej połowie 2013 roku.

Inwestycja jest przygotowywana od 2007 roku. PKP SA wybrała firmę TriGranit w niezależnych rokowaniach do których przystąpiło osiem firm specjalizujących się w inwestycjach komercyjnych na rynku nieruchomości. Zgodnie z podpisaną umową, PKP SA wnosi do inwestycji tereny o powierzchni 4 hektarów, oraz niezbędne pozwolenia i uzgodnienia z samorządem miasta Poznań. Firma TriGranit angażuje niezbędny kapitał finansowy oraz projekt inwestycji uzgodniony z Miastem Poznań.