Lokal znajduje się na osiedlu Wzgórze Wolności. W pobliżu znajdują się bloki mieszkalne i domy jednorodzinne. Administracja osiedla poszukuje najemcy, który uruchomi w lokalu działalność handlową. – Do tej pory w tym miejscu działało Tesco i jest to bardzo dobre miejsce dla sieci handlowych z różnych branż – powiedziała Anna Sołtys, zastępca kierownika Administracji Osiedla Wzgórze Wolności. Władze osiedla liczą, że budynek zostanie wynajęty pod market bądź supermarket, którego brakuje w okolicy.

Na terenie objętym procedurą przetargową znajdują się dwa budynki: wolnostojący pawilon handlowy o powierzchni 994 mkw. oraz lokal użytkowy o powierzchni 294 mkw. Dodatkowo przyszły najemca będzie miał do dyspozycji tereny przyległe, tj. ponad 4,5 tys. mkw., na którym znajdują się miejsca parkingowe.

Wadium wynosi 3 tys. zł. Wszelkich informacji o przetargu udziela Anna Sołtys, zastępca kierownika Administracji Osiedla Wzgórze Wolności: [email protected]

Wzgórze Wolności to dzielnica Bydgoszczy znajdująca się w południowej części miasta pomiędzy ulicami: Toruńską, Kujawską i Aleją Jana Pawła II, na tzw. górnym tarasie. Zamieszkuje ją około 14 tys. mieszkańców. Dzielnica ma swój szpital, szkołę podstawową oraz obiekt sportowy – halę „Łuczniczka”.