Prezydent Miasta Katowic wydał pozwolenie na budowę pawilonu handlowo-usługowego wraz z dojazdem i infrastrukturą na nieruchomości zlokalizowanej w przy ul. Bażantów.

„TUP Property SA postanowiła wykorzystać możliwości obecnie obowiązującego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) i tym samym zwiększyć wartość użytkową i potencjał posiadanej nieruchomości, poprzez realizację budowy pawilonu handlowego na powierzchni 1,1 ha z posiadanych 8,2 ha. Kompleks posłuży zarówno mieszkańcom istniejących osiedli Millenium i Odrodzenia jak i planowanego osiedla Forest Hill” – czytamy w raporcie bieżącym, wydanym przez spółkę TUP Property.

Obiekt miałby ruszyć najprawdopodobniej już za półtora roku.

Spółka deweloperska TUP Property zajmuje się budową i zarządzaniem nieruchomości na wynajem. Jest częścią Grupy TUP, na czele której stoi giełdowa firma inwestycyjna TUP SA.

W portfelu nieruchomości handlowych firma posiada kilkanaście obiektów. Są wśród nich: Centrum handlowo-rozrywkowe City Point w Tychach oraz lokale handlowe w Warszawie, Pruszkowie, Zabrzu, Łańcucie, Kołobrzegu czy Nowym Sączu. TUP Property zajmuje się również realizacja projektów biurowych, a także osiedli mieszkaniowych. Najnowszy projekt mieszkaniowy ma powstać właśnie w Katowicach i działać będzie jako osiedle Forest Hill.