Swoją nazwę galeria zawdzięcza miejscu, w którym powstaje, czyli dawnemu aresztowi śledczemu w Piotrkowie Trybunalskim. Na tym terenie powstaje bowiem centrum handlowe o powierzchni 3 tys. mkw. Zakończył się właśnie pierwszy etap modernizacji, który obejmował: rozbiórkę części zabudowań, budowę stanu surowego budynków z dwupoziomowym parkingiem zamkniętym oraz przebudowę muru wewnętrznego. W drugim etapie prac nastąpi przebudowa budynku byłego aresztu oraz rozbudowa obiektu handlowo-usługowego.

Jak informuje Urząd Miejski w Piotrkowie Trybunalskim wśród najemców centrum pojawią się m.in. jeden z sieciowych sklepów spożywczych, kwiaciarnia, butiki z odzieżą, apteka oraz prawdopodobnie bank. Trwają także rozmowy z przedstawicielami firm oferujących usługi gastronomiczne. – Dzięki takim lokalom ludzie robiący zakupy będą mogli zatrzymać się, zjeść, odpocząć czy porozmawiać ze znajomymi. Ponadto, z okien kawiarni będzie piękny widok na panoramę Piotrkowa, która jest bardzo efektowna – powiedział Michał Obarzanowski, członek zarządu spółki Areszt Piotrków, która realizuje inwestycję.

Otwarcie galerii planowane jest w pierwszych tygodniach kwietnia br. Inwestor zastrzega jednak, że uruchomienie centrum nie oznacza końca prac przy projekcie: – Do zagospodarowania został jeszcze jeden z budynków zabytkowych. Obecnie trwają ustalenia z konserwatorem zabytków, co do jego ostatecznego kształtu oraz przeznaczenia. Wówczas powierzchnia centrum „Areszt Piotrków” wzbogaci się o dodatkowe 900 metrów kwadratowych powierzchni – dodaje Radosław Głodek, przedstawiciel spółki Areszt Piotrków.

Inwestorem galerii Areszt jest spółka celowa Areszt Piotrków, zarządzana przez G2o sp.z o.o.