Najemcą powierzchni spożywczej będzie należąca do Tesco sieć supermarketów Savia. Ponad to w obiekcie znajdzie się m.in.: drogeria Rossmann, sklep obuwniczy CCC oraz Apteka Zdrowie. Do dyspozycji klientów wybudowany będzie parking na 70 aut. – To bardzo dobry wynik, który pokazuje duży potencjał obiektu w mieście. Plan wynajmu zakłada, że będzie to galeria typu convenience, czyli przeznaczona do codziennych, wygodnych zakupów w markowych sklepach. Wynajem powierzchni nabiera tempa i w niedługim czasie poinformujemy o zawarciu kolejnych umów – mówi Radosław Gadomski, Retail Director BOIG Property Consulting.

Budowana galeria handlowa w Myślenicach jest funkcjonalnym i nowoczesnym budynkiem stanowiącym integralną część nowego miejskiego dworca autobusowego PKS. Pod jednym dachem znajdą się: kasy biletowe, poczekalnia dla podróżnych oraz powierzchnia handlową. Powstaną na niej hipermarket oraz około 16 sklepów i punktów usługowych.

Powierzchnia najmu części komercyjnej to 3,4 tys. mkw. GLA. Inwestycja zlokalizowana ścisłym centrum miasta, w sąsiedztwie historycznego rynku i zabytkowych kamienic, obok przecinającej miasto drogi E77 a głównymi ulicami miasta – ul. Słowackiego i Słoneczną. Obszar oddziaływania galerii to 252 tys. osób, które mogą dotrzeć do niej w czasie 30 min.

Otwarcie obiektu planowane jest na III kwartał 2011 r. Inwestorem jest MK4 Invest sp. z o.o., zaś projekt przygotowała pracowania Archada. Generalnym wykonawcą robót jest firma IDS–BUD sp. z o.o.