Marka Lancerto do końca I kwartału br. zamierza pojawić w czterech nowych lokalizacjach. W lutym zostanie otwarty salon firmowy w M1 w Zabrzu, a w marcu nowy sklep pojawi się w centrum handlowym M1 w Krakowie.

Firma opracowała także nowy koncept aranżacji wnętrz i ekspozycji asortymentu.

Spółka Lancerto powstała w 2007 roku. Jednym z jej właścicieli są Zakłady Odzieżowe VIPO z Łańcuta, które szyją garnitury dla międzynarodowych marek i domów mody. Cała grupa zatrudnia blisko 300 osób, z czego 200 pracowników to cenieni krawcy z Łańcuta. Strategia Lancerto zakłada stworzenie własnej sieci sprzedaży detalicznej, skupionej w 19 największych miastach Polski.

Lancerto reklamuje się jako nowoczesna polska marka klasycznej mody męskiej. Specjalizuje się w tworzeniu własnej kolekcji garniturów, projektowanych przez młodych europejskich projektantów, które szyte są głównie z naturalnych tkanin w bardzo krótkich seriach. W salonach Lancerto klienci mogą liczyć na doradztwo przy wyborze garniturów i dodatków. Salony Lancerto oferują pełen asortyment mody męskiej: garnitury, smokingi, marynarki, spodnie, buty, kurtki, swetry, paski, spinki, szale, parasole, akcesoria ślubne (kamizelki i muszniki).