Jan Mroczka, prezes zarządu, Rank Progress

Pod wynajem przeznaczone jest ponad 20 lokali usługowo-handlowych. Będzie tu miejsce na restauracje, mini delikatesy, fitness oraz butiki odzieżowe. Inwestor, spółka Green Development właśnie rozpoczęła komercjalizację obiektu.

Lofty de Girarda to inwestycja prowadzona od kilku lat w zabytkowym XIX-wiecznym budynku Nowej Przędzalni , będącym częścią dawnych zakładów lniarskich w Żyrardowie. Budynek dawnej fabryki przebudowywany jest obecnie na prestiżowe lofty i penthousy. Oddanie całej inwestycji wraz z galerią planowane jest na IV kwartał 2011 r.

– W naszej galerii widzimy zarówno miejsce dla kilu operatorów sieciowych znanych marek odzieżowych jak i na klimatyczne, niewielkie butiki prowadzone przez lokalnych najemców. Już teraz obserwujemy duże zainteresowanie najmem ze strony lokalnych przedsiębiorców. Poszukujemy również franszyzobiorców, chętnych do otwarcia swojej działalności pod szyldem znanych brandów. Takim osobom oferujemy pomoc w zdobyciu franszyzy – mówi Renata Weikert, Manager ds. najmu i zarządzania nieruchomościami Green Development sp. z o.o.

Całość inwestycji po renowacji zachowa swój unikany industrialny charakter. Galeria będzie wyglądała jak zabytkowa uliczka. Będzie miała prosty i funkcjonalny układ, z korytarzem przechodzącym przez jej środek. Dominują cztery materiały – cegła, kamień, beton oraz stal i szkło.

Inwestor, to firma Green Development sp. z o.o. wywodząca się z kanadyjsko-polskiej grupy inwestycyjnej, skupiającej kilka firm produkcyjnych i handlowych związanych z budownictwem. Green Development specjalizuje się w przygotowywaniu i realizacji projektów rewitalizacji zdegradowanych obszarów poprzemysłowych. Głównym obszarem działalności spółki jest Żyrardów.