Projekt „Zadbaj o swoje serce!” ma charakter informacyjno- profilaktyczno-społeczny i jest całkowicie bezpłatny dla wszystkich, którzy chcą się przebadać i sprawdzić stan swojego zdrowia.

Inicjatywa stanowi największą akcję bezpłatnych badań serca w całej Polsce, zapewniają organizatorzy. Po raz pierwszy w akcję włączyła się Galeria Śląska w Rybniku. Wszyscy zainteresowani, którzy w dniu 13 lutego odwiedzą galerię będą mogli bezpłatnie skorzystać z badań oraz konsultacji lekarskich i dietetycznych, uzyskując informacje na temat zdrowego stylu życia i odpowiednio zbilansowanej diety korzystnej dla ich zdrowia.

Głównym celem akcji jest ułatwienie dostępu do lekarzy oraz profilaktyka kardiologiczno-dietetyczna w zakresie wykonywania badań EKG, badań cholesterolu, obliczania wskaźnika BMI, pomiaru ciśnienia, wskazań właściwej diety, zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu i nadwadze. Pacjenci są również diagnozowani pod kątem stwierdzenia czynników ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz zawału mięśnia sercowego.

Organizatorzy chcą uświadomić społeczeństwu, jak ważne są regularne badania oraz dbałość o zdrowie poprzez aktywny styl życia, który pomaga zapobiegać otyłości oraz innym chorobom cywilizacyjnym, które tak silnie dotykają społeczeństwo.