Market remontowo-budowlany miałby uatrakcyjnić ofertę centrum Auchan Hetmańska. Nowy sklep ma zostać otwarty w drugiej połowie br. Będzie to druga lokalizacja Leroy Merlin w Białymstoku.

– Faktycznie często współpracujemy z Auchan i mamy wspólną powierzchnię handlową, więc i w Białymstoku nie jest to zaskoczeniem. W tym przypadku planujemy otwarcie nowego sklepu w drugiej połowie tego roku i mamy nadzieję, że nic już się w tej kwestii nie zmieni – powiedział "Gazecie" Kacper Chudzikiewicz, rzecznik prasowy Leroy Merlin Polska.

Aktualnie hipermarket francuskiej sieci wraz z galerią handlową ma powierzchnię 15 tys. mkw. Inwestor zakładał powiększenie kompleksu o dodatkowe 18 tys. mkw. Nie ma jeszcze konkretnych decyzji w tej sprawie.

Auchan Hetmańska w Białymstoku to kompleks skupiony wokół hipermarketu Auchan. Na 6 tys. mkw. powierzchni funkcjonują takie sklepy jak: Cache Cache, CCC, Big Star, House, Sizeer, Orsay, Monnari.
Pierwszy hipermarket Auchan w Polsce został otwarty w maju 1996 roku w Piasecznie pod Warszawą. W roku 2009 – Auchan Polska posiada 21 Centrów Handlowych, oraz 50 proc. udziałów w zarządzanych przez firmę Schiever Polska 4 Centrach Handlowych, otwartych pod szyldem Auchan (Legnica, Wałbrzych, Racibórz i Zielona Góra). W przygotowaniu są kolejne obiekty. Największy hipermarket, Auchan Wola w Warszawie, ma powierzchnię prawie 18 tys. mkw.