Cropp to marka młodzieżowa, promująca styl miejski i klubowy. Jest jedną z najpopularniejszych sieci handlowych na portalu Facebook. W tegorocznym rankingu polskich likepagów Cropp zajął trzecie miejsce z liczbą 257 tys. fanów. W pierwszej dziesiątce znalazły się także inne znane sieci odzieżowe, należące do Grupy LPP SA: na czwartej pozycji uplasowała się marka Reserved (240 tys. fanów), a na szóstej House (229 tys. fanów).

LPP SA jest polską firmą, która zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży, a także obuwia (między innymi w salonach sieci Reserved). Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2001 roku. Główna siedziba spółki mieści się w Gdańsku, gdzie znajduje się również zaplecze projektowe dla marek Reserved, Cropp i Esotiq. Firma LPP SA posiada również swój oddział w Krakowie, gdzie znajduje się zaplecze projektowe dla marek House i Mohito.

Galeria Agora powstała na placu Kościuszki w samym centrum Bytomia. Do obiektu prowadzi główna ulica handlowa miasta – ul. Dworcowa. Agora Bytom to kompleksowa, wielofunkcyjna inwestycja, składająca się z nowoczesnej galerii handlowo – rozrywkowej oraz sąsiadującego parkingu na około 1 tys. miejsc. W galerii znajdą się m.in.: wieloekranowe kino, sklepy, kawiarnie, restauracje, punkty usługowe, a także kameralna sala widowiskowa oraz powierzchnie biurowe.

Wśród najemców galerii znajdują się m.in.: 5.10.15, Big Star, Camaieu, CCC, C&A, H&M, Home&You, Orsay, Pretty One, Reserved, Solar, Sunset Suits i Top Secret, a także delikatesy Społem PSS Bytom.
Inwestorem jest firma Braaten+Pedersen, natomiast deweloperem obiektu – Borgestad ASA. Zarządcą nowej galerii została firma EMCM Poland.