Informacje o planowanym przez dewelopera przedsięwzięciu potwierdził w rozmowie z Retailnet.pl Maciej Rawski z firmy UBM.

Działka, na której miałoby powstać centrum handlowe jest położona przy ul. 11 Listopada i ul. Kukułek, w dzielnicy Sosnowiec Zagórze. Teren ma powierzchnię 8 ha.

Na razie jednak brak szczegółów tej inwestycji. Firma UBM prowadzi w tej sprawie rozmowy z miastem. Wiadomo, że konieczna będzie przebudowa drogi dojazdowej do nieruchomości. Miasto liczy w tej kwestii na pomoc inwestora.

Sprawa budowy centrum handlowego może się także nieco przeciągnąć ze względu na nieaktualne plany zagospodarowania przestrzennego, które wymagają wprowadzenia aktualizacji umożliwiających budowę obiektów wielkopowierzchniowych.

Wywodząca się z Austrii firma UBM Polska, jest obecna na naszym rynku od 1993 roku, z sukcesem projektując i realizując duże i prestiżowe projekty. Spółki z grupy UBM zajmują się działalnością deweloperską, projektową, budowlaną oraz facility management. Świadczone przez nie usługi obejmują wszystkie fazy opracowywania projektu, włącznie ze sprzedażą inwestorom instytucjonalnym lub indywidualnym. UBM w Polsce aktywnie działa na rynku nieruchomości komercyjnych, hotelarskich oraz nieruchomości mieszkaniowych. Firma posiada trzy oddziały zlokalizowane w głównych miastach Polski: Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.