Aż 11 z 18 zaplanowanych w programie imprezy koncertów odbędzie się w bielskiej Galerii Sfera. Wystąpią mistrzowie saksofonu: Candy Dulfer i Joshua Redman. Brazylijska artystka Maria do Céu Whitaker Poças sprawi, że mieszkańcy miasta poczują gorące rytmy bossa novy, samby, salsy, soulu, rhytm and bluesa, hip hopu, afrobeatu i electrojazzu. Autorski projekt „My Stories”, będący efektem wspólnej współpracy polskich muzyków z jazzmanem zza oceanu – Eddie Hendersonem przedstawi Tomek Grochot Quinet.

Od środy 16 lutego do niedzieli 20 lutego będzie działać specjalne Festiwalowe Studio Sfera Radia Katowice i AJC TV. W audycjach nadawanych przez Radio Katowice i specjalną, internetową telewizję prezentowane będą kulisy festiwalu, wywiady z artystami oraz fragmenty koncertów.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Sztuka Teatr oraz Galeria Sfera.

Sfera to śródmiejska przestrzeń publiczna w Bielsku-Białej łącząca w sobie wiele różnorodnych funkcji. Składa się między innymi z galerii handlowej z bezkonkurencyjną ofertą 250 sklepów czołowych marek polskich i zagranicznych, biurowca, 25 kawiarni i restauracji, nowoczesnego kina z siedmioma salami, klubu fitness, a także klubu muzycznego z kręgielnią i dyskoteką.