Według doniesień serwisu NaszeMiasto.pl CH Gołąbkowice zostanie otwarte 14 kwietnia br. W rozmowie z przedstawicielem inwestora uzyskaliśmy informację, ze na szczegóły dotyczące uruchomienia centrum należy poczekać do końca miesiąca.

Wiadomo, że swoje sklepy w galerii otworzą m.in.: Tesco Extra, market budowlany Nomi, Media Expert oraz sieć KFC. Ofertę centrum ma wzbogacić kino 5D Etreme.

Obiekt powstaje w pobliżu osiedli Gołąbkowice. Jego całkowita powierzchnia obejmuje 42,5 tys. mkw., w tym powierzchnia handlowa i usługowa – 17,9 tys. mkw. Klienci zmotoryzowani będą mieli do dyspozycji 700 miejsc parkingowych. Galeria Gołąbkowice zaoferuje 50 sklepów i punktów usługowych, jak również stację paliw i samoobsługową myjnię samochodową. Na terenie centrum handlowego będzie również przystanek autobusowy.

W przyszłym roku ruszy także galeria Trzy Korony, której inwestorem jest CD Locum Stanisława Krasonia. Obecnie trwają przygotowania do budowy. Portal Nasze Miasto.pl podał informację, że w centrum mają pojawić się takie marki jak: Zara, C&A i Bershka.

Możliwe, że to nie koniec inwestycji w Nowym Sączu. Do budowy kolejnych obiektów handlowych przymierzali się jeszcze: Sandbanks i Zbigniew Jakubas., ale na razie brak informacji o konkretnych decyzjach.

W Nowym Sączu już teraz można zrobić zakupy w galerii Sandecja, której właścicielem jest spółka Euro Mall Polska XV.