Z informacji podanych przez firmę Libra Project, która odpowiada za komercjalizację projektu Galerii Goplana wynika, że nie będzie opóźnień w jego realizacji.

W ostatnim czasie do najemców obiektu dołączył Rossmann. W Lesznie za sprawą inwestycji pojawi się również Multikino. Jak podaje Libra Project, aktualnie trwają rozmowy z kolejnymi markami – z dużym operatorem AGD/RTV oraz kilkoma dużymi sieciami odzieżowymi.

Inwestor przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych na połowę 2011 roku. W ciągu najbliższych miesięcy powinny zakończyć się już wszystkie procedury formalne zezwalające na rozpoczęcie robót. W tej chwili firma czeka na decyzję Urządu Miasta w Lesznie w sprawie planu zagospodarowania terenu. – Przewiduje się, że prace planistyczne zostaną zakończone w połowie bieżącego roku pod warunkiem, że nie wystąpią inne nieprzewidziane okoliczności – zapewnia prezydent Leszna Tomasz Malepszy. – Mamy nadzieję, że tak się stanie i już niebawem mieszkańcy będą mogli usłyszeć od nas dobrą informację o rozpoczęciu budowy – dodaje Michał Tur, manager ds. marketingu Galerii Goplana.

Galeria Goplana będzie dysponować powierzchnią całkowitą wynoszącą 62 tys. mkw., z czego 28 tys. mkw. zostanie przeznaczone dla najemców. W Obiekcie pojawi się 120 lokali handlowo-usługowych. Na zmotoryzowanych klientów czekać będzie 780 miejsc postojowych.

Galeria Goplana, wg planu, ma zostać oddana do użytku jesienią 2012 roku. Inwestorzy chcą, aby była to przestrzeń nie tylko robienia zakupów, ale i propozycja spędzania wolnego czasu.