Na głównym parkingu Gemini Park w Bielko-Białej stanie stalowa konstrukcja z rusztowań o wysokości 10 m, szerokości 12 m i długości 25 m. Powierzchnia całego rusztowania to 1500 metrów sześciennych. Tu, 20 lutego o godz. 12.00, rozpoczną się eliminacje do zawodów, a cztery godziny później – rywalizacja jibberów. Finał zostanie rozegrany przy sztucznym oświetleniu o godzinie 18.00.

W zawodach Coalition City Jam wezmą udział najlepsi polscy zawodnicy, m.in. zawodnik światowego formatu jeżdżący w barwach Red Bulla Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak pochodzący z Wilkowic (snowboard), Radek Cząstkiewicz (snowboard), Piotr „Pinki” Pinkas (narty), Andrzej „Koras” Włodarczyk (narty).

Jibbing to odmiana freestylowej techniki jazdy na snowboardzie, a także na nartach. Polega na jeździe po wszystkim, oprócz zaśnieżonego stoku, czyli po specjalnych przeszkodach, jak poręcze, skrzynie, ławki, murki.

Sponsorem imprezy jest marka odzieżowa Coalition, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park w Bielsku-Białej, a wsparcie energetyczne i muzyczne zapewnia Red Bull.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała otwarto w maju 2009 roku. Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holdings, z siedzibą w Krakowie. Gemini Park obok rozbudowanej części rozrywkowej, reprezentowanej m.in. przez Cinema City, oferuje kompleksową ofertę handlową. Wśród najemców Centrum znajdują się: hipermarket Real, znane zagraniczne marki odzieżowe, takie jak H&M, C&A, New Yorker, S’Oliver oraz wiodący polscy detaliści m.in. Reserved, House, Mohito, Solar czy Ryłko.