Na wybudowanie nowego centrum handlowego z hotelem i przestrzenią biurową zdecydowała się holenderska firma Multi Development. W rozmowie z Retailnet.pl Dorota Suszek ze spółki Multi Development potwierdziła, że takie plany istnieją i zostały już zaprezentowane radnym miejskim. Inwestor nie chce jednak rozmawiać o szczegółach. – Nie mogę powiedzieć nic więcej oprócz tego, że działania związane z projektem trwają – dodała Suszek.

Projekt inwestycji zakłada mniejszościowy udział miasta w spółce celowej, która zajmie się realizacją kompleksu. Wynik głosowania urzędników w tej sprawie ma być znany już wkrótce.

Inwestycja zagospodarowania Targu Siennego i Rakowego będzie realizowana na terenie o powierzchni ok. 5,5 hektara, obejmującym nieruchomości należące do miasta i powierzchnię uzyskaną poprzez zabudowę torów kolejowych. Projekt zakłada budowę m.in. wielofunkcyjnego kompleksu z funkcjami usługowo-handlowymi, hotelowymi, biurowymi, rozrywkowymi wraz z ogólnodostępnymi parkingami na 830 miejsc. W ramach inwestycji 2ybudowany zostanie również obiekt przeznaczony na siedzibę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, który będzie pełnił funkcje informacyjne i edukacyjno-kulturalne.