Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo jest organizowany od sześciu lat przez branżowy miesięcznik „Press".

Wystawa Grand Press Photo 2010 w rotundzie przeniesie widzów do meksykańskiej dżungli Lacandon na spotkanie z ostatnim szamanem Majów, na cmentarzyska masowych grobów na Haiti, pokaże skutki powodzi w Bogdance, ale też pozwoli poznać nastolatków ze slumsów w Bombaju – rozgrywających własne turnieje golfowe w klubie, w którym pracują jako pomocnicy.

Wystawę Grand Press Photo 2010 będzie można oglądać w Manufakturze do 3 marca.

Partnerem miejskim wystawy są Manufaktura, Wyższa Szkoła Informatyki. Partnerem regionalnym Urząd Marszałkowski w Łodzi, a patronem medialnym „Polska Dziennik Łódzki”.

Centrum handlowe Manufaktura zlokalizowana jest w Łodzi, pomiędzy ulicą Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską i Karskiego. Powierzchnia całego centrum wynosi 27 ha (w tym dziewięć ha powierzchni po modernizacji i 9,5 ha powierzchni użytkowej nowo wybudowanej). W Manufakturze znajduje się ok. 260 sklepów (w tym dwa hipermarkety). A dodatkowo: centrum rozrywki i rekreacji (w tym kino z 15 salami, w tym jedna z trójwymiarowym ekranem 3D, arena do jazdy na rolkach, kręgielnia, sztuczna ściana wspinaczkowa, fitness klub i skate park oraz kompleks ok. 60 restauracji oraz kawiarni.