"Jadło spod strzechy" jest pierwszym punktem w centrum Kupiec Poznański, którego oferta opiera się na tradycyjnych świeżych, wiejskich produktach. Sklep mieści się na drugim piętrze obiektu, koło rotundy.

„Jadło spod strzechy" to żywność przyrządzana w małych, przydomowych wytwórniach. Tradycyjny sposób przyprawiania, suszenia, kiszenia i obróbki, wykorzystanie ziół, przypraw korzennych i naturalnych procesów pasteryzacji – to wszystko zapewnia niepowtarzalny, domowy smak i zapach proponowanych produktów, zapewniają przedstawiciele Kupca Poznańskiego.

W asortymencie sklepu znaleźć można wędliny, przetwory z warzyw i owoców, produkty ekologiczne, nabiały, makarony, jaja, oleje, miody, herbaty, soki i nektary – wszystkie oparte na świeżych, wiejskich produktach, staropolskiej tradycji produkcji oraz w przystępnych cenach.

Centrum handlowo-biurowe, należące do spółki akcyjnej Kupiec Poznański powstałej w 1997 roku, znajdujące się w centrum Poznania przy placu Wiosny Ludów. Na parterze, pierwszym i drugim piętrze zlokalizowane są sklepy, kawiarnie i punkty usługowe, natomiast trzy ostatnie kondygnacje przeznaczone są na pomieszczenia biurowe. Niedawno centrum przeszło znaczącą rewitalizację.