Społem PSS w Siedlcach, właściciel obiektu, właśnie ogłosił przetarg na rozbudowę domu handlowego Atlas, który mieści się przy ul. Kochanowskiego, Pułaskiego i Morskiej. W miejscu pawilonu ma powstać nowoczesna przestrzeń komercyjna o powierzchni 4,5 tys. mkw.

Zakres prac przy rozbudowie DH Atlas ma objąć nadbudowę, przebudowę i modernizację. Projekt ruszy po zakończeniu przetargu i wyłonieniu firmy wykonawczej. Właściciel czeka na oferty do 21 marca br. Pierwszy etap zakłada rozbudowę nowej części. Potrwa on około roku. – W drugim etapie nastąpi modernizacja obiektu – powiedziała portalowi Retailnet.pl Krystyna Kalicka, kierownik projektu.

W nowym centrum obok części handlowej mają się pojawić także części: gastronomiczna i rekreacyjna. Zgodnie z planami architektonicznymi obiekt przewidziano jako trzy- i dwukondygnacyjny budynek z zielonym tarasem oraz garażem podziemnym. Zmodernizowany Atlas będzie dysponował blisko 70 miejscami postojowymi. Budynek ma zostać oddany do użytku w 2013 roku.

Inwestorem centrum jest Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Siedlcach, która posiada jeszcze kilkanaście innych obiektów handlowych. To głownie sklepy spożycze. Za koncepcję architektoniczną odpowiada pracownia Henryka Kosieradzkiego.