Otwarcie nowej części w październiku 2011 roku

Ryłko to jeden z najbardziej prestiżowych i znanych polskich producentów i właścicieli sieci sprzedaży obuwia oraz galanterii skórzanej. Firma działa na rynku od ponad półwiecza. Posiada blisko sto sklepów w całej Polsce.

Centrum handlowe Jantar zostanie w najbliższym czasie rozbudowane do 46 tys. mkw., dzięki czemu stanie się trzecim pod względem wielkości centrum handlowym w północnej Polsce. Dotychczasowymi najemcami CH Jantar są m.in.: Real, H&M, KappAhl, Deichmann, RTV Euro AGD, Smyk, Empik, House i Mohito. W nowej części Jantara dołączą do nich m.in.: Multikino, MK-Bowling, Zara, Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Reserved, Cropp, Jeans Club, Tally Weijl, Cubus i New Yorker. Obecnie powierzchnia rozbudowywanego Jantara jest wynajęta w ponad 75 proc.

W grudniu ubiegłego roku centrum handlowe Jantar zostało zakupione przez Fundusz European Property Investors Special Opportunities, L.P., zarządzany przez AEW Europe oraz Tristan Capital Partners. Wartość transakcji wyniosła ok. 92 milionów euro. Mayland Real Estate realizuje proces deweloperski i jest odpowiedzialny za bieżące zarządzanie nieruchomością.

Mayland Real Estate specjalizuje się w budowie regionalnych centrów handlowych. Firma utworzona w 2006 roku, oddała do użytku w 2008 roku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantara w Słupsku. Mayland planuje w najbliższych latach budowę centrów handlowych o łącznej powierzchni ok. 240 tys. mkw. GLA.