Odwołanie ma trafić do Urzędu jeszcze w tym tygodniu.

W komunikacie, który EM&F przekazała po ogłoszeniu postanowienia UOKiK, firma wyraziła swoje zdziwienie odmowną decyzją i argumentowała: „Zanim podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu transakcji z akcjonariuszami Merlin.pl SA – gruntownie sprawdziliśmy wszelkie aspekty związane z tą inwestycją i wykluczyliśmy ryzyka z nią związane. Na podstawie powszechnie dostępnych analiz rynkowych, jak również zleconych przez nas niezależnym firmom badań – ponad wszelką wątpliwość sprawdziliśmy, że połączone podmioty nie osiągną pozycji dominującej na rynku, a zatem przeprowadzenie połączenia będzie możliwe.”

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie pozwolił na koncentrację, uznając, że stanowiłaby ona zagrożenie dla pozostałych firm działających na tym rynku. Decyzja została wydana 4 lutego br.

Grupa Empik Media & Fashion (Grupa EM&F), notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jest wiodącym dystrybutorem produktów z kategorii: media i rozrywka, odzież, obuwie, zabawki i akcesoria dla dzieci oraz kursy językowe i kosmetyki. Grupę tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz NFI Empik Media & Fashion SA jako spółka holdingowa.