Polonia Property Funds kupiła go od The Outlet Company, spółki z grupy Liebrecht & wooD. Transakcja ta oznacza, że Polonia Property stała się wyłącznym właścicielem wszystkich obiektów Fashion House zlokalizowanych na terenie Polski.

– Cieszymy się z posiadania tak dużego udziału w strategicznym rynku centrów outletowych w Polsce. Chcemy powiększać wielkość naszego portfela aktywów i rozglądamy się za kolejnymi inwestycjami nie tylko w centra handlowe, ale także w projekty biurowe i magazynowe – zarówno, jeśli chodzi o budynki gotowe, jak i w trakcie realizacji. Szukamy partnerów do kolejnych inwestycji – powiedział Mirosław Januszko, wiceprezes ds. inwestycji funduszy Polonia Property.

Centrum Fashion House Outlet Centre w Gdańsku zbudowane zostało w dwóch etapach. Pierwsza faza, licząca około 10 tys. mkw. powierzchni najmu, została oddana do użytku w październiku 2005 roku. Fundusz Polonia Property Fund II kupił I Fazę w lutym 2008 roku. Najnowsza, II faza, została ukończona w listopadzie 2009 roku, dzięki czemu centrum powiększyło powierzchnię GLA o kolejne 7 tys. mkw. Znalazło się na niej 50 nowych sklepów typu outlet. W tej chwili cały obiekt oferuje 17 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni najmu. Urządzono na niej 120 sklepów. Wygodny parking może pomieścić 700 samochodów.