Deweloper przebuduje trzy ulice sąsiadujące z projektem Nova Park: Przemysłową, św. Jerzego i Mechaniczną. Prace potrwają od wiosny do jesieni br. Modernizacja dróg obejmie budowę systemu odwadniającego, położenie nowej nawierzchni oraz instalację oświetlenia. Wejście do galerii zaplanowano od ul. św. Jerzego.

Nova Park to druga po Galerii Askana inwestycja Caelum Development w Gorzowie Wielkopolskim. Galeria będzie miała powierzchnię całkowitą ok. 75 tys. mkw., przy czym powierzchnia najmu to 33 tys. mkw. W centrum powstanie 140 lokali handlowych oraz 14 restauracji i punktów gastronomicznych. W galerii Nova Park swoje sklepy otworzą m.in.: C&A, Avans, Empik, KappAhI. Podpisano również umowę z czterema lokalami gastronomicznymi, w tym z KFC oraz z restauracją Karczma i Akropolis Bistro, Cafe Club i Cafe Castellari. W centrum Nova Park będzie także funkcjonowało centrum rozrywki MK Bowling.

Centrum handlowe w Gorzowie Wielkopolskim wybuduje konsorcjum firm Warbud oraz Mercury Engineering Polska, stworzone na potrzeby tego projektu. Projektantem Nova Park jest pracownia IMB Asymetria z Krakowa, która zaprojektowała m in. Galerię Krakowską, Galerię Copernicus oraz Focus Park Rybnik.