W najbliższą niedzielę w Renomie najmłodsi dowiedzą się, kto mieszkał w warownych zamkach i jak je wznoszono, i spróbują samodzielnie zbudować twierdzę nie do zdobycia. Sprawdzą także, jakie stroje były noszone w średniowieczu.

Na koniec zajęć, od godziny 13.00, przewidziano prawdziwą gratkę dla miłośników walk rycerskich. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, czym walczyli rycerze, z czego składały się ich zbroje, a także na czym polegały turnieje rycerskie. Zaprojektują również własną tarczę i wykonają miecz, aby wziąć udział w „czekoladowym turnieju rycerskim”.

Dom Handlowy Renoma funkcjonuje we Wrocławiu od prawie 80 lat. To nowoczesny, a zarazem elegancki dom handlowy usytuowany w samym sercu Wrocławia – przy ul. Świdnickiej 40. Nowy rozdział w długoletniej historii tego budynku rozpoczął się 25 kwietnia 2009 roku, kiedy firma Centrum Development & Investments, właściciel budynku, ponownie oddała obiekt wrocławianom. Po gruntownej rewitalizacji i rozbudowie domu handlowego, powierzchnia całkowita Renomy liczy ponad 99 tys. mkw., z czego 31 tys. mkw. to powierzchnia handlowa, a 10 tys. mkw. to powierzchnia biurowa, w całości wynajęta przez firmę Hewlett-Packard. Na trzech kondygnacjach handlowych mieści się 120 sklepów oraz część restauracyjna.