W najbliższą sobotę na terenie Galerii Askana, w pasażach budynku, powstaną ogrodzone boiska. Od gadz. 9 rano chętni mogą się zarejestrować, a następnie wziąć udział w turnieju eliminacyjnym. O 12.00 rozpocznie się natomiast turniej główny, w którym osiem zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy. Zespoły w grupach będą rywalizować w systemie "każdy z każdym". Dwa najlepsze zespoły w każdej z grup awansują do półfinałów. Ich zwycięzcy zagrają o pierwsze, a pokonani o trzecie miejsce. Każdy mecz będzie trwać około 35 minut.

Nagroda główna to 1200 zł.

Jednocześnie z trwającym turniejem na trzecim boisku odbędzie się festyn w soft boule (od 13.00 do 17.00). Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił i rzucać pod okiem instruktorów skórzanymi kulami. Na specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej petanque podczas prostych konkursów i zabaw będzie można zobaczyć i poćwiczyć takie elementy gry jak umieszczenie kuli jak najbliżej celu lub trafienie kuli przeciwnika. Najlepsi w poszczególnych konkursach otrzymają nagrody rzeczowe.

Soft boule (inaczej soft petanque) to zimowa odmiana gry w boule, ale zamiast metalowymi, rzuca się skórzanymi kulami. Jest to gra dla każdego – do jej uprawiania nie jest potrzebny specjalny sprzęt ani wyjątkowa kondycja fizyczna – wystarczy celnie rzucać.