Cersanit będzie dostępny na ostatnim piętrze rozbudowywanej Galerii Echo w Kielcach. Pierwszy w mieście showroom tej marki, w którym klienci będą mogli nie tylko wyposażyć swoją łazienkę, ale i zyskać porady projektantów wnętrz, ma być częścią Dekorady. To nowatorska, stworzona specjalnie dla Galerii Echo koncepcja, skupiająca w jednym miejscu producentów, sprzedawców i firmy usługowe branży wnętrzarskiej. Na klientów czekać będą tu również fachowcy: architekci i dekoratorzy wnętrz.

Dekorada jest już w większości wynajęta. Za kilka miesięcy – poza firmą Cersanit, producentem i dystrybutorem ceramiki sanitarnej, wanien i brodzików akrylowych, płytek ceramicznych, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych – pojawią się tu również Opoczno, Fachowiec, Eurofirany, Flo, Mituu i Dorma.

Wg Mariusza Majkowskiego – managera ds. wynajmu z Echo Investment – pojawienie się marki Cersanit w Dekoradzie to potwierdzenie potrzeby utworzenia takiego konceptu w kieleckim centrum, ale jednocześnie nowa jakość sprzedaży. – Nowa formuła to dla wielu firm nieobecnych dotychczas w centrach handlowych szansa na uruchomienie kolejnych kanałów dystrybucji, ale również większe możliwości promocyjne. Showroom, doradztwo, możliwość dyskusji to zupełnie nowy i niezwykle wartościowy poziom relacji z klientem – ocenia.

Inwestorzy Galerii Echo zapowiadają, że ostatni etap rozbudowy już wkrótce zostanie zamknięty. Centrum w nowej odsłonie zostanie otwarte w sierpniu 2011 roku. Powierzchnia całkowita Galerii Echo będzie stanowić około 159 tys. mkw., z czego powierzchnia przeznaczona na wynajem wyniesie około 70 tys. mkw. Klienci będą mogli korzystać z około 2,3 tys. miejsc parkingowych.

Poziom wynajmu obiektu osiągnął już 95 procent.