Marka Takko Fashion oferuje ubrania dla dorosłych i dzieci w przystępnych cenach. Firma jest obecny na polskim rynku od marca 2008 roku. Takko Fashion z siedzibą w Telgte w Niemczech powstał prawie 30 lat temu. Obecnie działa około 1400 sklepów tej sieci w całej Europie. Co roku, na terenie całej Polski otwierane są nowe sklepy tej sieci.

Projekt Turawa Park, finansowany przez Standard Life Investments jest obecnie na etapie prac wykończeniowych. Otwarcie planowane jest na marzec 2011 roku. Całkowita powierzchnia to ok. 40 tys. mkw. Inwestycja powstaje na terenie gminy Turawa, tuż koło północnej obwodnicy Opola. Na terenie obiektu znajdzie się ok. 80 sklepów, restauracji oraz punktów usługowych. Kluczowi najemcy to m.in.: Carrefour, Praktiker, Super-Pharm, Rossmann, Sephora i CCC.

Deweloper planuje również zrealizować część związaną z wyposażeniem wnętrz – tzw. "Turawa Home".
Dodatkowo, inwestor sfinansował budowę połączenia z obwodnicą, które umożliwi szybkie i sprawne dotarcie do Centrum Opola.

Całkowita wartość inwestycji jest szacowana na około 75 milionów euro.

Główny inwestor centrum – Helical Poland – to założona w 2005 roku spółka zależna Helical Bar – brytyjskiej firmy inwestycyjno-deweloperskiej notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Spółka specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych i centrów handlowych. Do końca roku 2010 zamierza oddać do użytku obiekty o łącznej powierzchni ponad 110 tys. metrów kw. w trzech projektach na południu Polski.