Budynek Cedetu zostanie zmodernizowany

We współpracy z wiodącymi sieciami handlowymi Viametrics opracował prototyp całkowicie przenośnych punktów pomiarowych do liczenia klientów. Rozwiązanie pozwala zmierzyć ilość osób przechodzących korytarzem lub chodnikiem przed wybraną lokalizacją. Bardzo dokładne dane będą kluczowym czynnikiem decyzyjnym przy otwieraniu nowych sklepów.

Dzięki Viametrics Mobile już w fazie negocjacji z zarządcą będzie można zainstalować bardzo dokładny punkt pomiarowy i w stosunkowo krótkim czasie zebrać informacje pozwalające właściwie określić potencjał danej lokalizacji.

Viametrics Mobile wykorzystuje wszystkie zalety oferowanego w tej chwili Viametrics Entrance – rewolucyjnego systemu liczenia klientów opartego o rozwiązanie GSM. Urządzenia Mobile będą przygotowywane każdorazowo dla wybranego klienta, czyli zgodnie z dewizą Viametrics – uszyte na miarę.

Viametrics Mobile będzie można zainstalować zarówno w korytarzu centrum handlowego jak i na otwartej ulicy, jedyne wymagania to zasilanie 230V i zgoda zarządcy danej lokalizacji. Po zakończeniu pomiarów punkt będzie można łatwo przenieść do następnej lokalizacji, zachowując przy tym wszystkie zebrane dane, które standardowo dostępne będą z poziomu przeglądarki, a nawet smartphone’a.

Viametrics prowadzi w tej chwili rozmowy z sieciami, których potrzeby sięgają nawet 20 przenośnych punktów pomiarowych w tym samych czasie, co nie zmienia faktu, że Mobile jest idealnym narzędziem dla każdego, kto rozważa otwarcie nawet pojedynczego sklepu.

Drugim kierunkiem rozwoju Mobile będzie mierzenie natężenia ruchu na ulicach handlowych i lokalizacjach przez miasta wstępnie na takie typowanych.

Dobrodziejstwo nowego systemu będą mogły wykorzystać również centra handlowe, zyskując możliwość przenośnego liczenia w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu: np. w wybranym korytarzu lub przed wejściem do danego sklepu.

Viametrics działa w branży liczenia klientów od 1994 roku, kiedy jako pierwszy w Europie stworzył system liczenia klientów dla sieci Lindex. W chwili obecnej firma liczy klientów w 30 krajach, głównie w Europie, ale też w USA i na Bliskim Wschodzie. Wiodący w branży bezprzewodowy Viametrics Entrance jest zainstalowany w ponad 3500 lokalizacji. Przez liczniki Viametrics przechodzi dziennie do 10 milionów osób.

– W Polsce firma rozpoczęła operacje w drugiej połowie 2010, pierwsza instalacja miała miejsce w Galerii Victoria w Wałbrzychu – informuje Mateusz Mikołaj Rolewski, CEO Viametrics Polska (kontakt: [email protected], tel. 516105260).