Właścicielem centrum jest Irlandzka Grupa Inwestycyjna, która podczas podpisywania umowy była reprezentowana przez firmę DTZ. Centrum handlowe ma mieć powierzchnię ponad 57 tys. mkw, zaś powierzchnia wynajmu będzie stanowić 43 tys. mkw. Dla zmotoryzowanych przeznaczono parking na ponad tysiąc pojazdów.

Sieć Tesco rozwija się w bardzo szybkim tempie. Corocznie powstaje wiele nowych lokalizacji. Tesco zapowiada, że w roku 2011 będzie powstawać wiele nowych super i hipermarketów.

Cała grupa Tesco w roku 2010 odnotowała sprzedaż na poziomie 62,5 mld funtów. Jest to o 6,8 proc. więcej niż w roku ubiegłym, w którym sprzedaż wyniosła 59,4 mld funtów. Zysk operacyjny wyniósł z kolei 3,5 mld funtów i jest najwyższy od 2001 roku.

Biorąc pod uwagę zysk netto przed opodatkowaniem, to w całej grupie Tesco oszacowany został on na 3,4 mld funtów i był o ponad 10 proc. wyższy niż w roku 2009. Dochód Tesco wyłączając podatek VAT wyniósł prawie 57 mld funtów, zaś w roku 2009 był on o ponad 3 mld funtów mniejszy.

Największa sprzedaż, która wyniosła w 2010 roku – 42 mld funtów odnotowana została w Wielkiej Brytanii gdzie Tesco ma jak najwięcej lokalizacji. Kolejny rynkiem, gdzie Tesco miało bardzo dobre wyniki sprzedażowe była Europa – 10 mld funtów. Kolejnym rynkiem był rynek azjatycki z wynikiem sprzedaży – ponad 9 mld funtów. Wyniki sprzedaży zagwarantował także rynek Stanów Zjednoczonych – 0,4 mld funtów oraz sprzedaż banku Tesco – 0,9 mld funtów. Obecnie grupa Tesco zatrudnia 472 tysiące osób w 4811 sklepach w czternastu krajach na całym świcie.