Z okazji otwarcia wszystkie towary będzie można kupić z 10-proc. rabatem. Na klientów czekają przeszkoleni doradcy, którzy pomogą w wyborze odpowiedniego produktu. Sklep oferuje także usługi związane z montażem podłóg oraz drzwi.

Komfort to największa w Polsce i obecna też w Czechach i na Słowacji specjalistyczna sieć sklepów oferująca wybór paneli, podłóg drewnianych, wykładzin, dywanów oraz drzwi.

Sklepy partnerskie powstają w miastach liczących 25-80 tys. mieszkańców. Warunkiem przystąpienia do sieci jest posiadanie działalności gospodarczej oraz kapitału na inwestycję początkową w wysokości około 120 tys. zł i dysponowanie lokalem własnym lub wynajmowanym o powierzchni od 400 do 600 mkw. Opłata wstępna wynosi obecnie 15 tys. zł i w całości jest przeznaczana na pokrycie kosztów promocji otwarcia i tych związanych z uruchomieniem sklepu. Komfort nie pobiera opłat franczyzowych ani marketingowych.

Obecnie sieć Komfort liczy 156 sklepów, z czego w Polsce 113 sklepów własnych i 35 franczyzowych, siedem sklepów w Czechach i jeden na Słowacji.

Firma Sklepy Komfort SA powstała w 1992 roku w Szczecinie i w ciągu 18 lat działalności stała się nowoczesną siecią handlową. Obecna jest nie tylko w Polsce, ale także w Czechach i na Słowacji. W kwietniu 2007 roku sieć przeszła na własność funduszu Polish Enterprise Fund VI zarządzanego przez Enterprise Investors, zaś w sierpniu 2007 roku przejęła od duńskiego koncernu Taeppeland Holding, jednego ze swych największych rywali rynkowych, sieć sklepów Topwert Świat Dywanów.